Zestaw trudności w wydobyciu Bitcoinów dla nowego, wszechobecnego haju

Wydobycie Bitcoin (BTC) może stać się najtrudniejsze w ciągu pięciu dni od teraz. W międzyczasie, górnicy nadal wydają.

Jeśli szacunki BTC.com się spełnią, to trudności z wydobyciem Bitcoinów, czy też miara tego, jak trudno jest konkurować o nagrody górnicze, wzrosną podczas kolejnej korekty o prawie 3%, co zwiększy je do 17,45 T – nowego, wszechobecnego haju.

Poprzedni wszechczasowy haj wyniósł 17,35 T, czyli trzy dostosowania sprzed połowy lipca. Od tego czasu trudność utrzymywała się do górnej granicy 16 T, siedząc w pobliżu granicy z 17 T, ponieważ poziom ten osiągnął tylko ten jeden raz w lipcu. Być może drugi raz będzie za pięć dni.

Tymczasem hashrat (moc obliczeniowa sieci) ma pewne problemy.

Jak wczoraj podano, w ciągu zaledwie trzech dni spadł on o około 25%, ponieważ silne opady deszczu i powodzie nawiedziły południowo-zachodnią prowincję Syczuan w Chinach.

Niektórzy z górników byli zmuszeni do odłączenia swoich maszyn ze względu na dostęp do Internetu i elektryczność są odcięte, a nawet aktywnie zapewnić bezpieczeństwo personelu na miejscu, jak powiedział Kevin Pan, prezes i współzałożyciel głównego basenu Bitcoin górniczych PoolIn, powiedział.

Na BitInfoCharts.com, BTC hashrate spadła o 4% w ciągu ostatnich 24 godzin. 7-dniowa prosta średnia krocząca (wykres poniżej) pokazuje wzrost do 16 sierpnia, a następnie spadek o 2% do 18 sierpnia.

Dla przypomnienia, trudności wydobywcze Bitcoin jest dostosowywany co dwa tygodnie (a dokładniej, co 2016 bloków), aby utrzymać normalny 10-minutowy czas bloku.

Z drugiej strony, podczas gdy cena Bitcoin Profit ciągle zmienia się w okolicach 12.000 USD, górnicy nadal wydają więcej BTC niż zostało wygenerowane. Na przykład, tydzień temu sprzedano 377 monet więcej niż wygenerowano.

Bitcoin Mining Difficulty Set for a New All-Time High 103
Źródło: Drzewo Bajtowe
BTC jest obecnie (6:51 UTC) wyceniane na 11.779 USD. Spadł on o 3,9% w ciągu jednego dnia i wzrósł o 4% w ciągu tygodnia.